Avada Kedavra l Harry Potter RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Quidditch Sistemi

YazarMesaj
Oqléntia Jackie Dax
Yönetici | Sihir Bakanı
Yönetici | Sihir Bakanı
Oqléntia Jackie Dax

Mücadele Tarafı : Tarafsız
Kan Durumu : Safkan
RP Partneri : O.o

Quidditch Sistemi Empty
MesajKonu: Quidditch Sistemi   Quidditch Sistemi Icon_minitimeSalı Eyl. 08, 2009 12:55 pm

Açıklama:

Quidditch, büyücüler tarafından oynanan bir spordur. Süpürge üstünde, uçarak oynanır. Bu oyunun amacı Quaffle denen topu üç çemberin birinden geçirmek ve Snitch denen kanatlı topu yakalayarak maçı bitirmektir. Bu sporda her takım için yedi oyuncu bulunur.

• Kovalayıcı: Kovalayıcının en önemli görevi Quaffle'ı üç çemberin birinin içinden geçirmektir. Bir takımda üç kovalayıcı bulunur.
  • Kaleci: Kalecinin görevi Quaffle'ın çemberlerden geçmesini engellemektir. Bir takımda bir kaleci bulunur.
  • Vurucu: Vurucunun görevi takımını Bludger'dan korumak ve Bludger'ı rakibe atmaktır. Vurucular Bludger'ı yollamak için ellerinde job taşırlar.
  • Arayıcı: Arayıcının görevi altın Snitch'i rakibinden önce yakalayarak oyunu bitirmektir.

Ayrıca 3 çeşit top vardır. Bunlar:

• Quaffle: Quaffle'ı top atıcı çemberden geçirmeye kaleci ise tutmaya çalışır. Eğer kovalayıcı bu topu çemberden geçirirse takımına 10 puan kazandırır.
  • Bludger'lar: Bludger kendi iradesi olan bir toptur. Amacı elinden geldiğince fazla oyuncuyu süpürgesinden düşürmektir.
  • Altın Snitch: Bir arayıcı tarafından yakalandığı zaman maçı bitiren Snitch, kendisini yakalayan arayıcının takımına 150 puan kazandırır. Eğer snitch yakalanamazsa maç sonsuza kadar devam edebilir. Bu durumda yedekler oyuna girer.

Kurallar

+ Quidditch maçları öncelik Uçuş Profesörü olmak üzere, DM(Dungeon Master)'ler tarafından yönetilir. Uçuş Profesörü de sadece Quidditch maçlarında DM(Dungeon Master)'lik yapabilir.

+ Maçlarda zar sistemi kullanılmaz. Kahraman bakış açısı(yani birinci tekil şahıs ile,'' yapıyorum, ediyorum'' gibi.) ile yapılan rol oyunlarının güzelliğine göre apılan hamlelerin başarısı veya başarısızlığı belirlenir.

+ Her ay, binaların arasında turnuva tarzı maçlar yapılır. İki aylık bir süreç içerisinde, iki ay dolduğunda birinci ayın şampiyonu ile ikinci ayın şampiyonu maç yapar. Buna göre de iki ayın şampiyonu belirlenir, ve binaya çeşitli ödüller verilir.

+ Maç sırasında alınan puanlar, naklen maçtaki skor tablosuna eklenir.

+ Ve yılın sonunda iki aylık süreçlerde en fazla şampiyon olan binaya büyük ödüller verilir.(Yüsek ek puanlar gibi.)

Örnek Rol Oyunu:

Jensen: Bana doğru gelen lanet Bludger'ı kovalamaya çalışıyorum. Görüyorum ki; Claudia çok zorlanıyor. Altın Snitch'i yakalaması lazım, fakat Bludger'lar peşini bırakmıyor. Diğerlerine bakıyorum. Yüzlerinde umarsız ve dalga geçercesine bakan ifade, maçın kazanılacağına dair büyük bir umut olduğunu gösteriyor insana. Claudia'nın kafasına doğru uçan Bludger'a uçuyorum. Jobumla ona saldırıyorum. *Seni parçalarına ayıracağım pislik!*

Claudia: Havada bir yükselip bir düşerek Altın Snitch'i arıyorum. Etrafa bakınmaktan gözlerim ağrımaya başladı. Nedir bu? Lanet ufaklık, hızını bir türlü kesmiyor. Bana bir görünsen, seni yakalasam. Jensen'i yakınlarımda görüyorum. Beni korumaya çalşıyor, haklı da. Eğer yalnız kalırsam her an bir Bludger beni süpürgemden aşağı uçurabilir ve fena bir şekilde sakatlanabilirim. Hayır, bir Bludger hızla kafama geliyor! Jensen yardım için hızla yanıma doğru uçuyor, bende süpürgemi aşağı doğru indiriyorum.

Quidditch Sistemi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Düello Sistemi
» Okul Sistemi